اتو دستی 

اتو دستی

اتوی دستی

اتو یک وسیله تنظیفی است و برای هر خانه ضروری است زیرا باعث ایجاد صافی،خوش فرم شدن و زیبایی لباس و نشان دادن حجم و خط دوخت لباس ها می شود، اتو یا همان اطو واژه ایست که برخی ریشه آن را برگرفته از زبان روسی و برخی طبق اظهارات ویکی پدیا فارسی می‌دانند و بی‌شک این ابزار امروزه به ابزاری مهم و کاربردی در زندگی ما بدل شده است. زیرا اطو کشی ال...

اتوی دستی

اتو یک وسیله تنظیفی است و برای هر خانه ضروری است زیرا باعث ایجاد صافی،خوش فرم شدن و زیبایی لباس و نشان دادن حجم و خط دوخت لباس ها می شود، اتو یا همان اطو واژه ایست که برخی ریشه آن را برگرفته از زبان روسی و برخی طبق اظهارات ویکی پدیا فارسی می‌دانند و بی‌شک این ابزار امروزه به ابزاری مهم و کاربردی در زندگی ما بدل شده است. زیرا اطو کشی البسه علاوه بر اینکه باعث زیبایی دوخت و دوز و لباس‌ها می‌گردد به دلیل گرمای حاصل از اتو سبب از بین رفتن میکروب های موجود در بافت پارچه شده که این خود از لحاظ بهداشتی بسیار حائز اهمیت است .در زمانی نه‌چندان دور از اطوی زغالی استفاده می‌‌شد. ولی با توجه به ایجاد گاز سمی از این اتو و رشد و پیشرفت صنعت برق، اتوی زغالی کنار گذاشته شد و جای آن را اطوی برقی گرفت. بطور کلی اطوی برقی اولین بار در ۶ ژوئن ۱۸۸۲ توسط یک مخترع آمریکایی به نام Henry W. Seeley، اختراع ساخته شد در آن زمان وزن این اتو ۱۵ پوند (حدود ۷ کیلوگرم) بود و زمان زیادی برای گرم شدن اتو صرف لازم بود. با پیشرفت تکنولوژی و صنعت، به مرور چرخه تولید این ابزار نیز دچار تغییر شده و به مرور کوچک تر و کاربردی‌تر شد. قدرت این ابزار نیز همانند تمامی وسایل برقی دیگر با وات مشخص می‌شود. هرچه وات اتو بالاتر باشد گرمای بیشتری تولید کرده و زمان اتوکشی کمتر می شود. البته وات بالاتر قیمت اتو را نیز بالاتر می برد. (فروشگاه اینترنتی کاندیش کالا) در صفحه پایین لیستی از انواع اتو های با کیفیت و توان های متفاوت را برای شما درج نموده ایم با مطالعه اطلاعات کامل و مقایسه این محصولات با یکدیگر بر حسب نیاز خود میتوانید اتوی مورد نظر خود را انتخاب و تهیه نمایید.

معیار هی سنجش کیفیت اتو دستی

* توان دستگاه: این معیار که با واحد وات محاسبه می شود نشان دهنده توان المنت اتو بوده و هرچه این عدد بالاتر باشد سرعت داغ شدن اتو نیز بیشتر خواهد شد و زمان انتظار برای آماده به کار شدن اتو کاهش خواهد یافت.

*  جنس کف اتو بخار دستی: جنس کف اتوها دارای انواع مختلفی از قبیل استیل، سرامیک و تیتانیوم می باشد که نوع سرامیکی و تیتانیوم آن به دلیل عملکرد بهتر هنگام اتوکشی و همچنین مقاوم بودن در برابر خراشیدگی از اولویت بالاتری برای خرید برخوردار هستند. ظرفیت مخزن آب اتو دستی: هرچه ظرفیت مخزن آب بیشتر باشد مدت زمانی که به صورت مداوم می توانید به عملیات اتوکشی ادامه دهید بیشتر خواهد شد. ظرفیت مخزن آب اتوبخارها برحسب سی سی (CC) اندازه گیری می شود

*  حجم بخار خروجی: این مقدار که با واحد گرم بر دقیقه اندازه گیری می شود، نشان دهنده قدرت بخاردهی دستگاه بوده و بیشتر بودن این معیار موجب از بین رفتن راحت تر و سریع تر چروک ها از سطح لباس ها خواهد شد. در برخی از اتوها می توان برای مدت کوتاهی حجم بخار بیشتری ایجاد کرد که این قابلیت سیستم تشدید بخار (Steam Shot) نامگذاری شده است.

*  طول سیم اتو بخار دستی: طول سیم بیشتر در هنگام اتوکشی پارچه های بزرگ بسیار کاربردی خواهد بود و عملیات اتوکشی را راحت تر می کند.

به طور کلی دو نوع اتو دستی وجود دارد که شامل: اتو بخار دستی-اتو بخار مخزن دار

بیشتر
در صفحه
67 محصول وجود دارد